iTRUBEC

IoT for Bees

What is it?

iTRUBEC is connecting modern technology with traditions – Internet of Things (IoT) with beekeeping. We are monitoring bees using modern devices with different sensors and we are also fighting with Varroa Destructor by controlled heating of beehive.

iTRUBEC media

iTRUBEC Facebook iTRUBEC Twitter iTRUBEC Instagram iTRUBEC Youtube

Login Form

Home

iTRUBEC mini monitor

iTRUBEC mini monitor

Představujeme nový produkt – iTRUBEC minimonitor – zařízení o velikosti krabičky zápalek, ze kterého čouhají dva káblíky s teplotními čidly. Zvládne toho ale docela dost: Po připojení k napájení (klasická powerbanka s micro USB konektorem) vytvoří iTRUBEC minimonitor bezdrátový přístupový bod (WiFi), na který je možné se připojit z běžného chytrého telefonu. Po připojení stačí zadat do prohlížeče adresu http://192.168.4.1 (majitelé iPhonů mohou zadat i http://itrubec.local - což na Androidu není podporováno) a zobrazí se stránka s aktuálními údaji o teplotě (3x), vlhkosti, tlaku a úrovni zvuku.

Pokus se k zařízení iTRUBEC minimonitor nepřipojíme, vůbec to nevadí – zařízení každou minutu zaznamená naměřené hodnoty a nabídne nám je ke zobrazení nebo stažení až v okamžiku, kdy se připojíme.

Co nás čeká

V současné době máme první funkční prototyp, který chceme ještě trochu vyladit a vylepšit:

  • Snížíme spotřebu –  iTRUBEC minimonitor má momentálně spotřebu okolo 80 mA. Zkusíme ho naprogramovat tak, aby v případě nepřipojeného uživatele vypínal WiFi a mezi jednotlivými měřeními usnul. Pokud se to povede, vydrží jet na jednu powerbanku několik dnů.
  • Vylepšíme umístění senzoru, který je ukrytý přímo v krabičce – v prototypu je příliš ovlivněn teplem generovaným elektronikou. Musíme jej lépe umístit a zajistit lepší proudění vzduchu.
  • Pokusíme se přidat možnost dávkového nahrávání dat do cloudu.

Těšíme se na vaše reakce, komentáře a podněty.