iTRUBEC

IoT for Bees

Co to je?

iTRUBEC je spojení moderního s tradičním – Internetu věcí (IoT) se včelařstvím. Pomocí moderních technologií monitorujeme včely a snažíme se i bojovat s Varroa Destructorem alias Kleštíkem Včelím.

iTRUBEC media

iTRUBEC Facebook iTRUBEC Twitter iTRUBEC Instagram iTRUBEC Youtube

Přihlášení

Úvod

iTRUBEC mini monitor

iTRUBEC mini monitor

Představujeme nový produkt – iTRUBEC minimonitor – zařízení o velikosti krabičky zápalek, ze kterého čouhají dva káblíky s teplotními čidly. Zvládne toho ale docela dost: Po připojení k napájení (klasická powerbanka s micro USB konektorem) vytvoří iTRUBEC minimonitor bezdrátový přístupový bod (WiFi), na který je možné se připojit z běžného chytrého telefonu. Po připojení stačí zadat do prohlížeče adresu http://192.168.4.1 (majitelé iPhonů mohou zadat i http://itrubec.local - což na Androidu není podporováno) a zobrazí se stránka s aktuálními údaji o teplotě (3x), vlhkosti, tlaku a úrovni zvuku.

Pokus se k zařízení iTRUBEC minimonitor nepřipojíme, vůbec to nevadí – zařízení každou minutu zaznamená naměřené hodnoty a nabídne nám je ke zobrazení nebo stažení až v okamžiku, kdy se připojíme.

Co nás čeká

V současné době máme první funkční prototyp, který chceme ještě trochu vyladit a vylepšit:

  • Snížíme spotřebu –  iTRUBEC minimonitor má momentálně spotřebu okolo 80 mA. Zkusíme ho naprogramovat tak, aby v případě nepřipojeného uživatele vypínal WiFi a mezi jednotlivými měřeními usnul. Pokud se to povede, vydrží jet na jednu powerbanku několik dnů.
  • Vylepšíme umístění senzoru, který je ukrytý přímo v krabičce – v prototypu je příliš ovlivněn teplem generovaným elektronikou. Musíme jej lépe umístit a zajistit lepší proudění vzduchu.
  • Pokusíme se přidat možnost dávkového nahrávání dat do cloudu.

Těšíme se na vaše reakce, komentáře a podněty.